Gündem

Bornovalı miniklere hareket eğitimi

Bornova Belediyesi’nin çocukları geleceğe hazırlamak ve erken yaşta spor yapmaya teşvik etmek amacıyla düzenlediği ” Hareket Eğitimi” kursları devam ediyor. 4-6 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen eğitimlerde minikler bir yandan spor yaparken bir yandan da arkadaşlarıyla eğlenceli zaman geçiriyor.

Altındağ Atatürk Kültür Merkezi içinde uzman antrenörler eşliğinde gerçekleştirilen eğitim; miniklerin bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlarken, sosyalleşmelerine ve özgüven duygularının güçlenmesine de yardım ediyor. Ayrıca eğitimlere katılan çocukların eğitsel oyunlarla temel motor becerilerinin gelişmesi sağlanıyor. Bornova Belediyesi Hareket Eğitimi kursları Salı ve Perşembe olmak üzere haftada 2 gün birer saatlik çalışmalarla 6 grup şeklinde yapılıyor. 

Sağlam kafa, sağlam vücut

Çocuklar için hazırlanan özel salonda gerçekleşen eğitimler mini trambolin, jimnastik çemberi, sünger top, minyatür futbol kalesi, kedi merdiveni, denge minderi gibi materyallerle veriliyor. Küçük yaşta alınan hareket eğitiminin çocukların gelişiminde önemli olduğunu belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Büyük Atatürk’ün dediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bu kurslar sayesinde çocuklar kendilerini keşfedecek ve daha iyi ifade edebilecekler. Problem çözme yetenekleri gelişecek, yaratıcılıklarını ortaya koyma anlamında da kendilerine çok şey katabilecekler” dedi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -