Gündem

Bursa’da Başkan Aktaş, yavru kediyi sahiplendi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla ziyaret ettiği Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi’nde 4 aylık yavru bir kediyi sahiplendi.

Haber Giriş Tarihi: 04.10.2022 12:38

Haber Güncellenme Tarihi: 04.10.2022 12:38

BURSA (İGFA) – Bursa’da sahipsiz sokak hayvanlarının bakımlarının yapılması ile beslenmesinden yaralı hayvanların tedavisine kadar her alanda önemli hizmetleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle, mahalle gönüllüleri, STK ve Bursa Barosu temsilcileriyle birlikte Soğukkuyu Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi’ni ziyaret etti. Hayvan severlerin çalışma ve taleplerini dinleyen Başkan Alinur Aktaş, daha sonra form doldurarak 4 aylık tekir cinsi yavru bir kediyi sahiplendi. Yavru kedinin tedavi süreci hakkında bilgi alan Başkan Aktaş, sol patisinde burkulma ve sinirlerinde zedelenme olan minik kediyi kucağına alıp sevdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hayvan haklarının farkında olduklarını ve yaptıkları çalışmalarda farkındalık oluşturduklarını söyledi.

Başkan Aktaş, “Sahipsiz sokak hayvanları tedavi merkezlerimizde 2022’nin başından bu yana 2 bin 394 adet tedavi, 3 bin 329 adet parazit uygulaması, 1817 adet kısırlaştırma, 1785 adet aşı ve 52 adet acil müdahale olmak üzere toplamda 10 bin civarında tedavi gerçekleştirdik. Sokak hayvanlarını sağlıklarına kavuşturduk. Belirlediğimiz 139 noktada ‘haftada 2 kez olacak şekilde’ düzenli besleme ve alan temizliği yapıyoruz. Ayrıca Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü personelimiz, gönüllü hayvan severler ve ilgili STK’larla birlikte yıl içerisinde besleme programları uyguluyor. Bu yıl ‘sahipsiz sokak hayvanlarımızın beslenmesi için’ 45 ton civarında mama harcandı. Ayrıca havaların soğumasıyla birlikte yine can dostlarımızın barınması ve beslenmesi için 17 ilçemizde ormanlık alanlar, baraj kenarları, park alanları ve sahil kenarları gibi yerlere 60 adet kedi ile köpek kulübesi konuldu. Bu kulübeleri de çevreye atık olarak bırakılan malzemelerden üreterek, çevre kirliliğini önlemek adına ileri dönüşümler gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Başkan Aktaş, özellikle okullarda hayvan sevgisi noktasında bilinç oluşturmak amacıyla çalışmalar yapılması gerektiğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -