Sponsorlu Bağlantılar

Cinsel İlişkide Sertleşme Neden Önemli?

Cinsel İlişkide Sertleşme Neden Önemli?

Erektil disfonksiyon olarak isimlendirilen sertleşme sorunu cinsel ilişki yaşamak isteyen kişilerde ciddi sorunlar ortaya çıkmasına neden olur. 40 yaşın üzerindeki erkeklerin yaklaşık olarak %50 sinde sertleşme problemi ile karşılaşılması mümkündür. Sağlıklı bir cinsel yaşama engel olan sertleşme problemi aile ilişkilerinde birçok olumsuzluğa beraberinde getiriyor. Sertleşmeye kesin çözüm için bazı tedavi yöntemlerine başvurulabilir.

Cinsel yaşama olumsuz etkisi beraberinde stres özgüven eksikliği ve eşler arasında farklı sorunları ortaya çıkarıyor. Bu problemin altında birçok hastalık bulunabileceği gibi psikolojik nedenler de gösterilebilir. Kalp hastalığı veya şeker gibi kronik rahatsızlıklar sertleşme sorunu ortaya çıkarmasına neden olabilir.

Sertleşmeme Sorunu Nedir?

Sertleşme sorunu cinsel ilişki için peniste yeterli sertleşmenin oluşmaması veya devam ettirilmemesi durumu olarak tanımlanır. Bu durumun sürekli olarak yaşanması cinsel yaşamı olumsuz etkilemesi durumunda tedavi edilmesi gerekir. Cinsel işlev bozuklukları arasında en sık rastlanan sertleşme sorunu tedavi edilebilen ve kesin sonuçlar alınabilen müdahalelerle kurtulmak mümkündür.

Sertleşmeye kesin çözüm ile çiftlerin cinsel yaşamında doyum ve hazzın elde edilmesi tekrar sağlanabilir. Cinsel aktivite sırasında peniste yeterli miktarda sertlik oluşmaması iktidarsızlık olarak da tanımlanır. Yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etkileri bulunan bu sorun başka hastalıkların da varlığını gösterebilir.

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

Sertleşme sorunu temelinde psikolojik ve organik olmak üzere iki sebebi bağlı olabilir. Organik sebepler nedeniyle penise kan akışı yeterli seviyede gelmediği için sertleşme meydana gelmez. Bu sebepler şeker hastalığı, yüksek tansiyon, obezite, kalp hastalıkları ve kullanılan bazı ilaçlar gösterilebilir. Organik sebeplere bağlı sertleşme sorunları bu hastalıkların tedavi edilmesi ile beraber, penise şok dalgası tedavisi uygulanarak da sertleşmeye kesin çözüm oluşturmak mümkündür.

Penis Protezi Nedir?

Cinsel birleşmenin sağlanabilmesi için yeterli düzeyde peniste sertleşme olmak zorundadır. Günümüzde 40 yaşın üstündeki erkeklerin çoğunda karşılaşılan sertleşme sorunu ilaç ve ameliyatsız tedaviler ile gidermek mümkündür. Bazı durumlarda bu tedaviler yeterli olmaması penis protezi ameliyatını zorunlu hale getirir.

Çocuk sahibi olmayı engellemeyen ve cinsel aktivitelerin eksiksiz bir şekilde yapılmasını sağlayan penis protezi mutlu çiftlerin oluşmasını sağlar. Penis protezleri genel olarak penis içinde var ulan süngersi hazne içine yerleştirilir. Sertleşmeye kesin çözüm olarak farklı penis protezleri kullanılır. Bunlar bükülebilen veya şişirilebilen seçeneklere sahiptir.

Penis Protezi Nasıl Takılır?

Rutin kan ve ultrason testlerinden sonra penisteki kan akışı hakkında fikir sahibi olan doktor ilaç tedavisi ve damar ameliyatları ile giderilemeyen durumlarda penis protezi ameliyatı gerçekleştirir. Üzeri silikon ile kaplanan ve metalden oluşan protezler penis içerisine yerleştirilerek sürekli sert kalması sağlanır. Bu protezler eğilip bükülmeye elverişli olduğu için cinsel aktivite sırasında istenen şekil verilerek kullanılır.

İkinci bir penis protezi ise şişirilip söndürülebilen mekanizmaya sahip iki veya üç parçalı protezdir. Ekonomik olarak bir protez daha uygun olabilir ancak sürekli sert kalması doğal görünümü rahatsız edebilir. Şişirilip indirilebilen protezler daha doğal bir fonksiyon özelliği bulunan protezlerdir.

Penis Kırılması Belirtileri

Penis yapısı itibariyle herhangi bir kemikten meydana gelmez ancak penisin sertleşmiş olduğu durumlarda zorlanması ve darbelere maruz kalması, corpus cavernosa adı verilen süngerimsi doku ve liflerde yırtılma korkma oluşması durumlarına verilen isimdir. Penis kırılması belirti olarak kırılma sesi, peniste şişme ve deforme, peniste oluşacak eğilme gösterilebilir.

Bu tür durumlarda acil müdahale gerektirir. Penis kırılması belirti ortaya çıktığında üroloji uzmanı tarafından mutlaka muayene edilmeli ve gerekli olan tedaviler yapılmalıdır. Penis kırılmalarında tedavi olarak zarar gören dokular hatasız hale getirilerek dokular tamir edilir oluşan damar problemleri çözüme kavuşturarak peniste herhangi bir sorun oluşmasını önlüyor. Penis kırılması belirti dikkate alınarak oluşan durumun tam olarak teşhis edilmesi önem arz eder.

ESWT Tedavi Yöntemleri

Sertleşme sorunu yaşayan erkekler öncelikle ilaç tedavisine uygun olmayan veya olumlu yanıt almayan hastalar için modem ve son teknolojik cihazlar kullanılarak şok dalgası tedavisi uygulanır.

Eswt tedavisi uygun maliyetler de ve kalıcı çözümler ortaya koyduğu için erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir. Estw tedavisi fiyatları tüm bütçeleri zorlamadan yapılabildiği için sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmayı kolay hale getiriyor.

Eswt Tedavisi Fiyatları

Estw tedavisi fiyatları sertleşme sorunu ve buna uygulanacak tedavi planlamasına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu tedaviyi yaklaşık olarak 3 hafta boyunca ve haftada 2 seans olacak şekilde uygulanır. 3 haftalık tedaviden sonra 3 hafta ara verilir ve tekrar 3 haftalık bir tedavi sürecine başlanır. Eswt tedavisi fiyatları bu tedavi süreci ve uygulanacak yardımcı tedaviler göz önünde bulundurularak belirlenir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu