Sponsorlu Bağlantılar

Daha Gösterişli Göğüsler Artık Hayal Değil

Daha Gösterişli Göğüsler Artık Hayal Değil

Kadınların vücutlarına erkeklere göre daha fazla önem verir. Bunun nedeni ise erkeklere oranla estetik kaygılarının yüksek olmasıdır. Bu estetik kaygılarının önemli bir kısmını ise göğüsler oluşturur. Göğüslerin küçük olması estetik durumu fazlası ile bozmakla beraber diğer hem cinsler içinde de alay konusu olmaya kadar birçok olumsuzluğa neden olabilir.

Bunun yanında sarkık göğüslerde kadınlar tarafından en son istenen şeylerden bir tanesi bile değildir. Söz konusu bu durumlar meme büyütme ve Beylikdüzü meme dikleştirme ile kısa zamanda çözüme kavuşabilir.

Meme Büyütme Estetiği

Büyük göğüsler kadınlar üzerinde fazlasıyla olumlu etkiye sahiptir. Bu nedenle günümüzde Beylikdüzü meme büyütme operasyonu kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yöntem sayesinde büyük göğüslere sahip olan kadınların eski yaşamlarına göre günlük hayatta daha öz güvenli davrandıkları yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Beylikdüzü meme büyütme operasyonu aşırı kilo verme ve emzirme ardından formunu kaybeden göğüslerin yeniden eski halini alması için gerçekleştirilir. Bu sayede yeniden eski formunu kazan göğüsler ile daha estetik ve daha çekici bir görünüm elde edilir. Bunun yanında göğüs duvarında gerçekleşen anomalide göğüsleri büyütmek içinde meme büyütme yönteminden yararlanılır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme yöntemleri ikiye ayrılmaktadır. Bu iki yöntemden hangisinin kullanılacağı ise hasta ve doktor arasında gerçekleştirilen bilgi alışverişi ile belirlenir. İlk yöntem halk arasında bilinen adıyla silikon, tıptaki adıylaysa implant yöntemdir.

Söz konusu cerrahi yöntemde implant göğüsün altına yerleştirilir. Bu sayede göğüs büyütme işlemi tamamlanır. Yöntem kalıcı olmakla beraber en sık tercih edilen meme büyütme yöntemidir.

Diğer cerrahi yöntem ise yağ enjeksiyonudur. Vücudun belli bir bölgesinden alınan yağ uygun şartlar sağlanarak bir dolgu malzemesi haline getirilir. Yöntem kalıcı olamamakla beraber vücutta gerçekleşen gelişmelerden etkilenir ancak yine de uzun yıllar dayanıklıdır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları

Göğüs küçültme işlemi göğüslerin olması gerekenden büyük olduğu durumlarda hastanın talebi üzerine uygulanır. Büyük göğüsler iskelet sistemi üzerine fazladan yük olabilmekle beraber günlük hayatta hareket kabiliyetini de ciddi oranda kısıtlamaktadır.

Beylikdüzü meme küçültme işlemi cerrahi bir işlemden farklı değildir. Bu nedenle öncesi ve sonrasında bazı yapılması gerekenler vardır. Bunlar ilki hastanın operasyona psikolojik olarak hazırlanmasıdır. Bunun yanında hasta sigara kullanıyorsa sigarayı operasyon öncesi bırakmalıdır.

Kan sulandırıcı ilaçlar ile tedavi gören hastalarında operasyon öncesi doktor gözetiminde tedaviyi bırakması gerekir. Operasyonun tamamlanmasının ardından ise tedaviye yeniden başlanabilir.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İyileşme sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve tamamlanması için bazı yapılması gerekenler vardır. Bu süreçte hastanın kendini yormaması ve yeteri kadar dinlenmesi büyük önem arz eder. Hasta bunun yanında zorlayıcı aktivitelerden uzak durmalı ve kendisinin iyileşme sürecini hızlandırmak için verilen ilaçları aksatmadan kullanmalıdır.

Meme Dikleştirme Yapılır?

Dikleştirme işlemi için temel olarak iki yöntem kullanılmaktadır. Hangi yöntemin kullanılacağını etkileyen faktör ise göğüslerin uğramış olduğu deformasyondur. Deformasyon orta ölçekli ise hastaya lolipop kesik olarak isimlendirilen yöntem ile müdahale edilir.

Yüksek derecede deforme olan göğüslerde ise T kesik denilen yöntem ile göğüsler dikleştirilmektedir. Günümüzde her iki yöntemde son derece etkili sonuçlar vermektedir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Beylikdüzü meme dikleştirme işleminin 18 yaş üzeri ve sağlık yönünden bir sıkıntısı olmayan her kadın yaptırabilir. Bu işlem için yasal yaş sınırı altında olanlar ise işlemi yaptıramazlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu