Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol önceki gün yaşanan geri çekilme sonrasında dün kısa vadeli yükselen trend desteğinin üzerinde tutunma çabası görüldü ve %0.71 oranında yükseliş ile 91.10$ seviyesinden kapanış gerekleşti. 90.00$ seviyesi kısa vadeli hareketlerde yönde belirleyici olacak. Teknik göstergelerde güç kaybı sürerken, Trend desteği konumunda olan bu seviyenin altında gevşeme eğilimin hızlandığın görebiliriz. Geri çekilmelerde 86.90 ve 85.80 seviyeleri ise kısa vadeli alt destekler olark takip edilebilir. 94.50 $ seviyesini ise ilk direnç olarak verebiliriz

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da kısa vadeli yükseliş hareketi etkisini sürdürürken, dün %0.35 oranında yükseliş ile 1833.37$ seviyesinden gün tamamlandı. Dün gerçekleşen alımlar sonrasında kısa vade açısından ilk direnç olarak takip ettiğimiz 1834$ seviyesi test edilirken, teknşk göstergelerde de pozitif görünüm korunuyor. Ancak bazı kısa vadeli göstergelerin aşırı alım seviyelerinde olması kar satışları açısından risk oluştuyor. Bu günkü kapanışın 1834$ seviyesinin üzerinde gerçekleşmemesi Ons/Altında Satış baskısının artmasına neden olacaktır.

GRAM ALTIN Gram/Altın’da dar bantta yatay bi seyir izlenirken, %0.16 zayıf yükseliş ile 798.15 TL seviyesinden kapanış gerçekleşti. Gram Altın’da göstergelerde yaşanan bozulma kar satışlarının görülme olasılığını arttırıyor. 795-803 bandı gün içi hareketlerde ilk destek ve direnç seviyeler olarak takip edilebilir. Son günlerde etkili olan kanalın trend desteği konumunda olan 795 TL seviyenin kırılması halinde geri çekilme hızlanacaktır.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş zayıfta olsa alış iştahının sürdüğü görülürken, gün %0.38 oranında yükseliş ile 23.30 seviyesinden tamamladı. 23.40 $ seviyesini ilk ara direnç konumunu koruyor. Gümüş’te tepki ataklarının güç kazanabilmesi için bu direncin üzerinde kapanış görmeliyiz. Aksi halde kar satışları etkisini artırabilir. 22$ seviyesini ise kısa vadeli ilk destek noktası olarak takip edeceğiz

EUR/USD Euro/USD paritesi dün dar bantta yatay areket ederken, %0.05 oranında sınırlı yükseliş ile 1.1425 seviyelerinde kapanış gerekleşti. Paritede son günlerde yaşanan hafif geri çekilme sonrasında bayrak formasyon görünümü dikkat çekiyor 1.1380 seviyesinin üzerinde formasyon oluşum süreci devam edecektir. Kısa vadeli işlemlerde ilk direnç olarak gördüğümüz 1.1480 seviyesi ise önemini koruyor. Bu direncin kırılması harekete tekrar ivme kazandırır.

DXY DXY endeksinde tepki denemeleri şimdilik zayıf kalırken, dün %0.15 oranında düşüş ile 95.49 seviyesinden kapanış gerçekleşdi. Gün içi grafiklerde göstergelerdeki toparlanma çabasına rağmen şimdilik net bir güç kazanımı göremiyoruz. 95.50-95.10 bandının üzerinde tepki potansiyelini arttırıyor. Bu seviyelerin üzerinde etkili olabilecek yükselişlerde ise 96.90 ve 97.60 seviyeleri kısa vadeli dirençler olarak takip edilebilir.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -