Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de volatlite sürüyor. Önceki gün 100$ seviyesine kadar yaşanan geri çekilme sonrasında gelen tepki hareketinin zayıfta olsa devam ettiği görülürken, dün %0.38 oranında yükseliş ile 107.20$’dan kapanış gerçekleşti. Son dönemde dalgalı bir seyir izleyen Brentin teknik göstergelerinde hafif toparlanma görülüyor. Kısa vadeli hareketlerde 109.70$ ara direncinin kırılması sonrasında daha önemli dirençler olarak 113.40-113.90$ bandına kadar hareketinin devamı beklenebilir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da satış baskısı etkisini sürdürürken, dün %1.65 oranında düşüş ile 1821.92$’dan kapanış gerçekleşti. Daha önce ara destek olarak gördüğümüz 1833$ seviyesinin de altına sarkan ons altında güç kaybı sürüyor. Göstergelere baktığımızda ise bazı kısa vadeli göstergelerin aşırı satım seviyelerine geri çekilmiş olması tepki olasılığını arttırıyor. Ancak şimdilik net bir toparlanma görmüyoruz. Ara destek olarak gördüğümüz 1810’un üzerinde yaşanabilecek tepki yükselişlerinde 1833$ seviyesi artık ilk direnç olarak takip edilebilir.

GRAM ALTIN Gram/Altın’da dün satış baskısı etkili olurken, %1.24 oranında değer kaybı ile ile 900.72 TL’den kapanış gerçekleşti. Son günlerde yön konusunda kararsız bir seyir izlenirken, günlük grafiklerde kısa vadeli göstergelerin toparlandığını görüyoruz. 915TL seviyesi kısa vadeli hareketlerde ilk ara direnç olarak takip edilebilir. Bu direncin kırılması kısa vadeli atağa hız kazandıracaktır. 886 seviyesini ise ilk ara destek noktası olarak verebiliriz.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüşte satış baskısı etkisini arttırırken, dün %4.07 oranında değer kaybı ile 20.70$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Orta vade açısından önemli destekler olarak gördüğümüz 22-21.40$ bandının kırılmış olması olumsuz görünümü arttırıyor. Bu seviyeler artık direnç konumunda. Teknik göstergelerin aşırı satım seviyelerinde olması teknik açıdan tepki olasığını arttırıken, 20.50 $ seviyesi artık ilk destek noktası olarak takip edilebilir. Bu desteğinin üzerinde yaşanabilecek tepki yükselişlerinin ivme kazanabilmesi içn ise 22$’ın üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

EUR/USD Son günlerde dar bantta hareket eden Euro/USD paritesinde dün 1.05 desteğide kırılırken %1.26 oranında değer kaybı ile 1.0381 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Dün itibariyle 1.05 desteğinin de kırılması sonrasında en son 2017 yılında görülen 1.0350 desteğine kadar yaklaşıldığını görüyoruz. Bu desteğinin üzerinde tepki denemeleri görebiliriz. Ancak yükseliş denemelerinin ivme kazanabilmesi için 1.05 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

DXY Dün yükseliş hareketinin ivme kazandığını gördüğümüz DXY endeksi günü %0.70 oranında yükseliş ile 104.70’den tamamladı. Uzun vadede önemli direnç konumunda olan 103.80 seviyesinin kırılması DXY endeksine tekrar hız kazandırdı. Son yılların zirvesi konumunda olan 103.80 seviyesinin kırılmış olması trendin devamını destekliyor. Ancak gün içi grafiklerde göstergelerin zayıflıyor olması dünkü atak sonrasında hafif geri çekilmenin yaşanabileceğini gösteriyor.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -