Spor

Kayseri’de amatör futbola ‘büyük’ destek

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, her sene amatör spor kulüplerine malzeme desteğinde bulunarak sporu teşvik etti. Bu kapsamda 2022 yılında amatör spor kulüplerine 1 milyon 350 bin TL tutarında malzeme desteğinde bulunarak, spora desteğini sürdürdü.

KULÜPLERE 2 MİLYON TL’NİN ÜZERİNDE NAKDİ YARDIM

Amatör sporun her zaman yanında olan ve faaliyetlerini destekleyerek teşvik eden Büyükkılıç, 2022 yılında malzeme desteğinin yanı sıra nakdi yardımda da bulundu. Bu kapsamda 2022 yılında toplam 2 milyon 368 bin TL’lik yardım gerçekleştiren Büyükkılıç, öte yandan amatör sporcular için Sümer Amatör Tesisi Saha Binalarının yapım çalışmalarına devam ederek, spor donatılarını hayata geçiriyor.

BÜYÜKKILIÇ YILDA İKİ KEZ AMATÖR SPORCULARLA BULUŞUYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, amatör spora yaklaşık 4 milyon TL destek bulunurken, gerek malzeme, gerek nakdi destek ve gerekse ziyaret dolayısıyla kucaklaşarak moral desteğinde bulunmaya özen gösteriyor. Başkan Büyükkılıç, yılda iki kez amatör spor kulüpleri ve sporcuları ile malzeme desteği vesilesi ile bir araya geliyor. Buluşmada sporcular ve spor kulüp yöneticileri ile de görüşen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, onların görüş, düşünce ve temennilerini de dinliyor.

“AMATÖR SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Amatör spora desteğimiz sürecek, bu sene daha fazla desteği verme yönünde gayret gösteriyoruz. Sporun altyapısını güçlü bir şekilde geliştirmek için gayret gösteriyoruz. Gençlerimize yönelik amatör spora yapılan desteklerin hayırlı, faydalı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -