Sponsorlu Bağlantılar

Koah Balonu Tedavi Yöntemi

Koah Balonu Tedavi Yöntemi

Koah balon tedavisi Türkiye’de yaptırmak isteyenler internet üzerinden doktor araştırması yaparlar. Birden fazla doktor bu hastalığın tedavisini yapsalar da işinde uzman ve profesör biri olmasına özen gösterirler.

Koah balonu tedavisini yıllarca yaparak uzmanlaşmış doktorların başında Profesör Doktor Yalçın Karakoca gelir.

Prof. Dr. Yalçın Karakoca Kimdir?

Profesör doktor Yalçın Karakoca, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1992 senesinde mezun oldu. Mezun olarak tıp doktoru unvanını aldı. Hiç zaman kaybetmeden Hacettepe Ünivesitesi Tıp Fakültesi’nde Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’dan ise ihtisas eğitimi alarak 1996 yılında Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak mezun oldu.

Yalçın Karakoca akciğere ait hastalıkların tedavisinde kendisini son derece geliştirdir. Akciğer kanserine bağlı gelişme gösteren bronş tıkanıklarındaki tedavi, Akciğer kanseri, koah diğer adı ile kronik obstrüktif akciğer hastalığı ve ağır astım gibi hastalıklar üzerinden yardımcı olur.

Bunlara ek olarak Profesör doktor Yalçın Karakoca ulusal ve uluslararası alanlarda birden fazla konularda araştırmalar yaptı. Ulusal dergilerde ise bu araştırmaları yayınlanmıştır. Ulusal ve uluslararası kongrelerde ise Yalçın Karakoca’nın sunulmuş bildirisi paylaşılmıştır. Şuan aktif meslek hayatına Medicalpark Göztepe Hastahanesinde devam ede.

Prof. Dr. Yalçın Karakoca Uzmanlık Alanları Nelerdir?

  • Sigara Bıraktırma
  • Pulmoner Tromboemboli
  • İlaç Alerjileri
  • Mezotelyema
  • Tüberküloz
  • Pnömotoraks
  • Akciğer Embolisi
  • Sarkoidoz
  • Grip Hastalığı Ve Aşısı
  • Genel Göğüs Hastalıklar

KOAH Balon Tedavisi Nedir?

Kısaltması KOAH duran için Cı hronic O bstructive p ulmonary D hastalığı bulunanlarda tercüme aracının yaklaşık olarak kronik obstrüktif (daralma) akciğer hastalığının adına denilir.

Tanımlamada KOAH’ı tanımlayan iki anlatan kelime vardır. “Obstrüktif” terimi, hastalığın hava yollarının daralması ile ilişkili olduğu anlamına gelir. Bu, uygun ilacın verilmesinden sonra bile tamamen gerilemez. Yani uzmanların dediği gibi koah hastalığınız tamamen tersine çevrilemez.

KOAH Balon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bronkosozik tedavi, solunum yolları zaten daralmış olan kronik bronşitli hastalarda kullanılır. Sigaraya tepki olarak kadeh hücreleri kalınlaşır ve bu da kronik bronşit olmanıza sebep olur. Hava yollarındaki bronşların çapına göre Koah balonu kullanılır. Bu balonlar, basınç ve frekansı ayarlanabilen elektronik bir pompa yardımıyla şişirilir ve söndürülür. Balonlar, bronşların iç duvarlarını çizerek orijinal çaplarını geri kazanabilirler.

Balonlar, kaşıma görevini üstlenebilmeleri için özel bir yüzeyle kaplanmıştır. Koah balon nedeniyle kalınlaşan goblet hücreleri tabakası köpüklü balgam haline dönüşür. Bu balgam hemen bronkoz kanaldan aspire edilerek dışarı çıkartılması sağlanır. Bu kaşıma işlemi, teknik terim “desquamation” olarak bilinir. Koah balonları bu sayede 3-8 mm çapındaki tüm hava yollarına ulaşabildir.

Koah balonlarının içinden geçirildiği bir bronkoskop, bir entübasyon tüpü kullanılarak takılır. “KOAH kaşıma yöntemi”, sigara ve kronik bronşit nedeniyle yıllar önce dönüşen bronkoskop ile ulaşılabilen akciğerlerin her iki tarafındaki bronş epitel tabakasını kaldırmasına etkendir.

KOAH Balon Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Koah balonu hastalığı kalıcı olduğu için tamamen yok edilemez. Fakat hastalığın semptomlarının etkilerini azaltmak için invaziv yöntemi uygulanır. Koah hastalığı tetikleyen birden fazla neden olmaktadır. Uzman doktorun burada yapması gereken ilk adım ise tanısal bir bronkoskopik muayenesi yapmaktır.  Bu muayeneden sonra uzman doktorunuz bu işleme uygun olup olmadığınızı belirleyecektir.

KOAH balon tedavisi uygun hasta popülasyonuna uygulandığında başarı oranı fazlasıyla yüksek olur. Bu sayede semptomların etkisini çok hafif hasta hisseder. Bu yöntem tüm koah hastaları kapsamaz.

KOAH Balon Tedavisi Fiyatları

Her doktorun koah balon tedavi yöntemleri farklılık arz eder. İlk önce gideceğiniz doktorun eğitimi önemlidir. Yeni göreve atanmış ve profesör doktor arasında hem fiyat hem bilgi farklılıkları vardır. Tercih ettiğiniz doktoruz ile görüşme sağlayarak koah balon tedavisi için fiyat bilgisi alabilirsiniz.

https://yalcinkarakoca.com/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu