Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon tedavisinden sonra 15 gün güneşe çıkmamalısınız. Genellikle kış bu işlem için ideal zamandır. Ayrıca sonbaharda lazer epilasyon yapılabilir. Eğer işleriniz yaz ya da ilkbahar gibi güneşli bir döneme denk geliyorsa cildinizi korumak için yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalı ve güneşte uzun süre kalmamalısınız.

Lazerin zarar verdiği kıllar genel olarak tekrarlanmaz. Bu durum ABD FDA tarafından da onaylanmıştır ve uzun süreli klinik lazer epilasyon çalışması sonucunda bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Hormonal dengesizliği olan kadınlar yeni kıl büyümesi yaşayabilir.

Yeni kıl büyümesi olan kişilerin hormon testi ve tedavisine ihtiyacı olabilir. Lazer epilasyondan sonra ciltte hafif bir güneş yanığına benzer yanma hissi ve kızarıklık en fazla birkaç saat içinde kaybolur.

Lazer Epilasyon Nedir?

Beşiktaş lazer epilasyon ile vücuttaki istenmeyen tüylerin köklerini yok etmek için lazer ışınının kullanıldığı bir işlemdir. Bu süreç yaklaşık 20 yıldır araştırılmakta ve 1990’ların sonlarında ticari olarak kullanılmaya başlanmıştır. Lazer epilasyonun dikkat çekici etkisi dermatoloji camiası tarafından kabul görmüş ve bu amaçla üretilmiş aletler kullanılarak kliniklerde, hatta bazen evlerde bile kullanılmaya başlanmıştır.

Lazer epilasyon yöntemleri ile ilgili birçok araştırma dermatolojik literatüre girmiştir. Çalışma prensibi, belirli dalga boyu ve lazer ışınlama süresi altında kıl folikülünün bulunduğu hedef cilt üzerinde en büyük etkiyi ve çevredeki cilt üzerinde en az etkiyi sağlamaktır.

Lazer epilasyon, kıl köklerini ve melanini yok eder, böylece hedef ciltte kıl büyümesini destekler. Işık, lazer emilimini gerçekleştirmek için ciltteki melanin gibi siyah nesneler tarafından emilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Şişli lazer epilasyon sayesinde kıl kökleri yok edilse de amaç kıl köklerindeki hücreleri seçici olarak ısıtmak ve onların tamamen yok edilmesidir. Kıl kökleri tarafından emilen enerji ısıya dönüştürülür ve bu da kıl kök hücrelerini yok eder ve artık büyüyemezler.

Birkaç saniye de cilde verilen lazer ışını cilt hücrelerine zarar vermeden geçer ve kıl köklerindeki pigment ışınları emer. Tüm epilasyon lazerleri kıl büyümesini geciktirir ve kılları daha zayıf ve seyrek hale getirir.

Kalıcı epilasyon için kıl folikülünün kıl üreten kısmının yok edilmesi gerekir. Sadece bu derinliğe ulaşan etkili lazer ekipmanları bu işlevi sağlayabilir. Tedavi sürecinde kıl çıkış yeri, işlem için çok önemlidir. Okmeydanı lazer epilasyon uygulama sürecinde kılların farklı aşamalarda olması ortalama 4-6 seans sonrası kalıcı ve kesin sonuçların alınmasının sebebidir.

Lazer ışınının uygulama süresi ve dozu kişinin cilt rengine ve yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterir. Günümüzde lazer epilasyon kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de yaygın olarak kullanılıyor.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Okmeydanı lazer epilasyon için kullanım alanları birbirinden farklıdır. Bu alanlar genel olarak bacaklar, kollar, bikini bölgesi, karın bölgesi, göğüs, sırttır. Erkeklerde bu işlem ekstra olarak boyun tıraş bölgesi ve sakal bölgesidir. Bunun yanı sıra kadın ve erkeklerde yüz ve kısmi yüz bölgesi, bayan dudaklar için lazer epilasyon uygulama alanı da mümkündür.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon cihazları dalga boyuna göre aşağıdaki kategorilere ayrılabilir:

  • Alexandrite lazer (755 nm boyutu)
  • Diod lazer (810 nm boyutu)
  • Nd-Yag lazer (1064 nm boyutu)
  • Ruby lazer (694 nm boyutu)

Şişli lazer epilasyon tedavisinin başarısı, kullanıcının kıl yapısı, kıl kalınlığı ve cilt tonu ile doğrudan ilişkili olduğu için tek bir cihaz herkes için uygun değildir. Her lazer türü, dalga boyuna bağlı olarak farklı sonuçlar üretecektir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezleri Beşiktaş, Okmeydanı ve Şişli bölgelerinde müşterilerine hizmet veriyor. Bu merkezler işinde uzman ve bilgili çalışanları ile bölgenin ilkleri arasında yer alıyor.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Lazer epilasyon fiyatları her yerde değişkenlik gösterir. Konuyla alakalı olarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Epilasyon yaptırılacak bölgeye ve çeşidine göre fiyat farklılığı olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu