Spor

Milli motosikletçiler Kocaeli’de ödüllendirildi

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi’nde TMF Şampiyonlar Ödül Töreni düzenlendi.

Milli motosikletçiler için düzenlenen törende, ulusal ve uluslararası yarışlarda dereceye giren kulüp ile sporculara ödülleri verildi. Spor Kenti Kocaeli’nde 4 mevsim spor olduğunun altını çizen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, konuşmasında, organizasyona ev sahipliği yapmanın kendileri için kıvanç kaynağı olduğunu belirtti.

Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi’nde yapılan “Şampiyonlar Ödül Gecesi”ne Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, TMF yöneticileri, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda sporcu katıldı.

BİR BAŞKAN İÇİN EN GÜZEL HEDİYE SPORCULARIN BAŞARISI

Organizasyona ev sahipliği yapmanın kendileri için kıvanç kaynağı olduğunu belirten Başkan Büyükakın, “Kocaeli her zaman eviniz. İstediğiniz zaman Kocaeli’de istediğiniz organizasyonu gerçekleştirmek üzere gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz. Yine sizin gözünüzden sporcuların gözünden tanıtım filmini izledik. 36 ulusal, 8 uluslararası ve 97 yerel olmak üzere sadece bu yıl içinde 141 spor organizasyonu yapıldı. Bu organizasyonlarda 30 bine yakın sporcu 500 bine yakın da sporsever yer aldı. Bir Başkan için belki de en güzel hediye o organizasyonlara katılan sporcuların başarısı” şeklinde konuştu.

Tecrübeli moderatör Ersin Düzen’in sunumu ile gerçekleşen gecede, Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın üstlendiği Anadolu Ateşi Dans Topluluğu gösteri gerçekleştirdi. Anadolu’nun 7 bölgesinden derlenen halk dansı motiflerinden oluşan gösteride, topluluğun performansına seyirciler tarafından alkışlarla tempo tutuldu.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A PLAKET

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi motosiklet sporuna vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür plaketiyle ödüllendirildi. TMF Başkanı Uçar, plaketi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a takdim etti. 8 branş ve 70 sınıfta düzenlenen Şampiyonlar Ödül Gecesi’nde, Türkiye Motokros, Süpermoto, Enduro, Süper Enduro, Atv, Drag, Sujeti ve Flyboard şampiyonalarında dereceye giren sporculara ve kulüplere kupaları protokol üyeleri tarafından verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -