Gündem

Muğla Bodrum’da 6 ayda 6 milyon yolcu taşındı

Bodrum’da, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait siyah plakalı otobüsler ve Özel Toplu Toplu Taşıma araçları ile son 6 ay içerisinde 6 milyon 238 bin 912 yolcu taşındı.

Haber Giriş Tarihi: 05.10.2022 14:22

Haber Güncellenme Tarihi: 05.10.2022 14:22

MUĞLA (İGFA) – Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum’da yaz sezonunda birçok yerli ve yabancı turist ağırlandı.

Bu kapsamda özellikle toplu taşıma araçları yoğun mesai harcadı.

Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada aksaklık yaşanmaması için tüm hatlarda yolcu verilerini belirleyerek hangi bölgelerde, hangi saatler arasında yolcu yoğunluğu olduğunu sayısal olarak belirleyerek bu bölgelerde otobüs ve saat düzenlemeleri yapıyor.

Özellikle Bodrum’da yaz sezonunda artan yolcu kapasitesi içinde gerekli düzenlemeler yapılarak vatandaşlara hizmet veriliyor. Bu kapsamda Bodrum ilçemizde 368 toplu taşıma aracı ile  son6 ay içerisinde 6 milyon 238 bin 912 yolcu taşınırken Bodrum her noktasına ulaşım hizmeti sağlanıyor.

MUTTAŞ 407 BİN YOLCU TAŞIDI

Muğla Büyükşehir Belediyesi kuruluşu MUTTAŞ 32 araçla Dalaman ve Milas/Bodrum Havalimanlarından yolcu taşımaya devam ederken, son 6 ay içerisinde Bodrum-Milas/Bodrum Havalimanı, Milas/BodrumHavalimanı-Menteşe, Fethiye-Dalaman Havalimanı ve Marmaris-Dalaman Havalimanı güzergâhlarında toplam 407 bin 374 yolcu taşımacılığının gerçekleştirildiği bildirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -