Sağlık

Op. Dr. Ömer Mutlu: Gerilmekten korkmayın!

BURSA (İGFA) – Yüz germe ameliyatında sadece derinin gerildiği kanısının eksik olduğunu dile getiren Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ömer Mutlu, başarılı bir ameliyat ile sadece deri değil, tüm cilt katmanlarının şekillendiğini ifade etti.

Mutlu, “Kulak etrafına yapılan kesi ile cilt altındaki bağ dokularına, mimik kaslarına ve aşağıya doğru gevşemiş dokulara müdahale edilir. Cilt altındaki bu derin dokulara yapılan dokunuşlarla gevşemiş, sarkmış unsurlar normal bir yüzde olması gereken yerlere taşınmakta ve mevcut bozukluklar giderilmektedir” dedi.

DİKİŞLER KOLAYCA SAKLANIYOR

Yüz germe ameliyatlarına ilişkin en çok merak edilen konulardan birinin de kesi izi kalıp kalmayacağı olduğunu söyleyen Mutlu, “Klasik yöntemlerde ise bu kesiler kulak ön ve arkasında olduğu ve yüzün doğal çizgileri aralarına yerleştirildiği için zamanla iyileşerek görünmez hale gelir” diye konuştu. Yüz germenin genç yaşlarda yapılmasını tavsiye etmeyen Mutlu, orta ve ilerleyen yaşlarda daha etkili olan operasyonla eş zamanlı yüze yapılacak yağ transferi ile yüz yukarı doğru kaldırılırken güzel bir kontür alanı ve hacim oluşturulabileceğini de sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -