Gündem

Piyasalarda bugün

Ne Oldu?

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada pandemi sürecinde saat 00.00’da sona erecek şekilde belirlenen müzik yayın saatinin 01.00’e kadar uzatıldığı belirtildi.
Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev: Türkiye Kazakistan için çok önemli stratejik ortaktır.  Türkiye’deki Görüşmelerde değeri yaklaşık 1 milyar dolar olacak ticari evraka imza atılacak.
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, konut sektöründe devreye aldıkları uygulamalar üzerinden fırsatçılık yapmaya ve vatandaşları mağdur etmeye kalkışanlar hakkında ilgili her adımı atacaklarını belirtti.
DSÖ Genel Direktörü Dr. Ghebreyesus, 50 ülkede Covid – 19 vakalarının artış eğiliminde olduğuna dikkat çekti ve “Artan vakalar, Covid – 19’un istikrarsızlığını gösteriyor” açıklamasında bulundu.
ABD Bakanı Joe Biden, enflasyonu çok ciddiye aldığını ve iç politikada önceliği olduğunu bildirdi. Fed’in enflasyonla mücadeledeki rolüne atıfta bulunan Biden, “Fed enflasyonu kontrol etmek için işini yapacaktır.” dedi.
Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev: Türkiye Kazakistan için çok önemli stratejik ortaktır.  Türkiye’deki Görüşmelerde değeri yaklaşık 1 milyar dolar olacak ticari evraka imza atılacak.
ABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Greenfiel, Türkiye’ye Suriyeli mültecilere ev sahipliği konusundaki cömertliği, Ukrayna’nın egemenliği ve toprak bütünlüğüne desteği ile Ukrayna halkına yardımları nedeniyle teşekkür etti.
ECB Yönetim Konseyi Üyesi Nagel gelecek ay açıklanacak projeksiyonların enflasyonda yükselişe işaret etmesi durumunda faizlerin Temmuz’dan itibaren artırılması gerektiğini söyledi.
ABD Hazine Bakanı Yellen, Covid – 19 salgını nedeniyle küresel büyümede devam eden oynaklık ve eşitsizlik potansiyeli olduğunu, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının ise ekonomik belirsizliği daha da artırdığını ifade etti.
Nisan ayında Çin’de enflasyon beklentileri aştı.
Elon Musk, Trump’ın Twitter yasağını kaldıracağını duyurdu.
Ukrayna’ya 40 milyar dolarlık yardım paketi ABD Temsilciler Meclisi’nden geçti. 
Benzine 79 kuruş zam geldi.
Ne Olacak?

Yurt içinde önemli bir veri akışı bulunmazken, Almanya ve ABD’de TÜFE verisi açıklanacak.
AB – Japonya Zirvesi, 12 Mayıs’ta Tokyo’da yapılacak.
Borsa İstanbul’un bu sabah alıcılı açılış yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -