Gündem

Piyasalarda bugün

Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 1.670 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 9 kişi olduğu açıklandı.
ABD yönetiminin, Türkiye’ye F-16 parçaları ile bu uçaklarda kullanılacak bazı füze ve radar sistemlerinin satışı konusunda Kongreye ön bilgilendirme yaptığı bildirildi.
EBRD Toplantısı sonrasında Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Küresel jeopolitik gelişmelerin neden olabileceği ekonomik ve toplumsal sonuçların etkilerine dikkat çekmenin yanı sıra Türkiye’nin yeşil dönüşümde devreye aldığı çalışmaları aktararak yenilenebilir enerji yatırımlarına daha fazla yer verilmesi gerektiğinin altını çizdik .
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 42 milyon turist, 35 milyar dolar gelir hedefimizi alternatif pazarlardan sağlayacağız.
Çin, DSÖ Genel Sekreteri Ghebreyesus’un Covid – 19’a karşı sıfır vaka stratejisinin sürdürülebilir olmadığına ilişkin sözlerine tepki gösterdi.
Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı Kirillov, Ukrayna’nın, ABD tarafından biyolojik silah bileşenlerinin geliştirilmesi ve yeni ilaç örneklerinin test edilmesi için poligon haline getirildiğini söyledi.
ABD Savunma Bakanı Austin: Şimdi, Rusya’nın işgali daha az tehlikeli olmayan farklı bir aşamaya girdi ancak birlik içinde birlikte çalışmaya devam edeceğiz ve Ukrayna’nın şimdi ve gelecekte kendini savunması için ihtiyaç duyduğu desteği hızlı bir şekilde sağlamaya devam edeceğiz.
St Louis Fed Başkanı Bullard: Fed’in faiz artırmaya devam etmesi gerekli, ancak şu an için 75 baz puan artırım beklemiyorum .
Atlanta Fed Başkanı Bostic: Enflasyon yüksek kaldıkça Fed faiz artırımlarına devam edecek .
ABD: Kuzey Kore bu yıl 17 balistik füze denedi.
Rusya, Gazprom’un Batılı ülkelerdeki eski yan şirketlerini yaptırım listesine aldı
Çin’de gayrimenkul sektörünün en büyük dördüncü şirketi olan Sunac, dolar cinsi kupon ödemesini yapamadı. Şirket diğer ödemelerinin yapılamayacağını da öngördü.
Ne Olacak?

Yurt içinde önemli bir veri akışı bulunmazken, ABD’de ÜFE ve İşsizlik Başvuruları, İngiltere’de ise büyüme verileri açıklanacak.
AB – Japonya Zirvesi, bugün Tokyo’da yapılacak.
B orsa İstanbul’un bu sabah satıcılı açılış yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -