Gündem

Şirket haberleri

AKFGY – Şirketin kira gelirlerinin 2021 yılında 17,7 milyon euro olarak gerçekleştiği, bu gelirin şirket kuruluşundan itibaren ki en yüksek kira geliri olduğu açıklandı.

AKMGY – 2022 yılında Lotus Gayrimenkul Değerleme’den değerleme hizmeti alınmasına karar verildiği açıklandı.

ATATP – 25 milyon TL sermayeli ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı kurulmasına karar verildiği açıklandı.

AYCES & EUHOL – VBTS kapsamında şirket paylarına 23 Şubat’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

BJKAS –Şirket ile Bitci Teknoloji arasında Tribün Sponsorluğu için 3 yıllık 5,6 milyon euro bedelli sözleşme sonrasında sözleşmenin feshedildiği, 3 sezon için loca kullanım haklarına ilişkin olarak toplam 13,6 milyon TL ödenmesi konusunda yeni anlaşma sağlandığı açıklandı.
Şirket kayıtlı sermaye tavanının 500 milyon TL’den 1,2 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

EMNIS – Konkordato projesi kapsamında ilk taksit bedeli Aralık 2021 tarihinde ödenmesi sonrasında İkinci taksit bedeli olan 884.998 TL’lik ödemenin yapıldığı açıklandı.

EKGYO –Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen 707 milyon TL’lik İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3456/1 Parsel İnşaatı İşi’nin sözleşmesinin Yüklenici Ilgın İnşaat ile imzalandığı açıklandı.
Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen 1,53 milyar TL’lik İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3467/1 Parsel İnşaatı İşi’nin sözleşmesinin Yüklenici Mustafa Ekşi İnşaat ile imzalandığı açıklandı.

FORMT – Oyak Metal Sanayi unvanlı şirketin % 100’lük paylarının 65 milyon TL bedelle satın alınmasına izin verilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

GWIND – Bursa Nilüfer’de şirket tarafından yapılması planlanan  Taşpınar Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi Projesi için hazırlanan ÇED Raporu’nun onaylanarak ÇED Olumlu Kararı alındığı açıklandı.

GEDIK – Şirketin Bağdat Caddesi Şubesi unvanlı şubesinin unvanının Bağdat Caddesi Private Şubesi olarak değiştirilmesine karar verildiği açıklandı.

GESAN –Şirketin TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen TEİAŞ Merkez Yerleşkesi, 8.,13. ve 19. Bölge Müdürlüklerinde Çatı Üstü GES Kurulumu Yapımı İşi için ihaleye girildiği ve ihale kapsamındaki TEİAŞ 8. Bölge (Ankara) (3,1 milyon TL) ve TEİAŞ 19. Bölge (Antalya) (5,0 milyon TL) kısımları için en avantajlı fiyat tekliflerinin verildiği açıklandı.
Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Girishim Power Enerji  ortaklığında, TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihale bedeli 106,9 milyon TL olan ITM377 Referanslı 154 Kv Güneşli Gis Tm Yapım İşi için ihaleye girildiği ve en avantajlı fiyat verilerek ihalede 1. Olunduğunun açıklanması sonrasında ihale kararının kesinleştiği açıklandı.

HDFGS – Şirketin girişim yatırımı portföyünde SEYKM’ye ait 4.000.000 adet payın ve IDEAS’a ait 940.000 adet payın borsada işlem gören tipe dönüştürülmesine ve girişim yatırımı kapsamından çıkarılmasına karar verildiği açıklandı.

HLGYO – 2022 yılında Marka Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Adım Gayrimenkul Değerleme’den değerleme hizmeti alınmasına karar verildiği açıklandı.

GUBRF – 28 Ocak’ta Söğüt Altın Madeni İşletmesi Temel  Atma Töreni yapılacağı açıklandı.

IZMDC – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1,5 milyar TL’den 5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

KARSN – Şirketin  Kanadalı Damera şirketiyle anlaşma sağladığı, anlaşmayla Mississauga Bus Group of Companies’e bağlı Damera Bus Sales Canada Corp., şirketin Kanada distribütörü olarak yaygın ağıyla satış ve satış sonrası desteği sağlamaya başladı ğı medyada yer aldı.

KATMR – Atatürk OSB Müdürlüğünün açıklaması kapsamında 24 – 27 Ocak aralığında yapılacak olan elektrik kesintisi nedeniyle şirkette çalışma yapılmayacağı, sürecin olağan iş akışında herhangi bir aksamaya neden olmayacağı açıklandı.

KONTR – Gürcistan’da yer alan Upper Namakvhani Hidroelektrik Santrali ve Lower Namakvhani Hidroelektrik Santrali olmak üzere toplamda 434 MW büyüklüğündeki Namakvhani Hidroelektrik Santral Projesi kapsamında 220kV Indoor GIS Sistemi Temini; tasarım, imalat, mühendislik hizmetleri, fabrika testlerinin yapılması, sistemin sahaya teslimi, montaj süpervizörlük hizmeti, sistemin yüksek gerilim testlerinin yapılması işleri ile ilgili imzalanan sözleşmenin karşılıklı feshedildiği açıklandı.

KRDMB – VBTS kapsamında şirket paylarına 23 Şubat’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

KLGYO –Şirket tarafından gerçekleştirilen Referans Kartal Loca Projesi için KLR İnşaat ile Müteahhitlik sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun 20,6 milyon TL’sinin finansman borcu ödemelerinde, 752,1 milyon TL’sinin ise proje maliyetlerinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

KCHOL – Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı İhalesinin Cumhurbaşkanlığı kararı ile iptal edildiği açıklandı.

LUKSK – BOTAŞ tarafından yapılan bildirim kapsamında doğalgaz arzındaki aksaklık nedeniule kapasite kullanım oranının cezai şarta girmeyecek şekilde düşürmeye yönelik üretim planlamasının yapılacağı açıklandı.

LIDFA – VBTS kapsamında şirket paylarına 23 Şubat’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 23 Şubat’a kadar uzatıldı.

MIATK – ABD’nin New York eyaletinde Mia Tech Corporatıon unvanlı şirketin faaliyetlerine başladığı açıklandı.

OZGYO – 2022 yılında Emsal Gayrimenkul Değerleme’den değerleme hizmeti alınmasına karar verildiği açıklandı.

QNBFB – 276 gün vadeli 21,9 milyon sterlin ve 245 gün vadeli 20,4 milyon sterlin tutarında bono ihraç edildi.

QUAGR & KUTPO – BOTAŞ tarafından İran’ın teknik arıza nedeniyle 10 gün boyunca Türkiye’ye doğalgaz verilemeyeceğinin açıklanması kapsamında,  21 Ocak’tan itibaren ikinci bir bildirime kadar sözleşmede yer alan miktarın ilgili aya ait gün sayısına bölünmesi sonucu elde edilen günlük ortalama doğalgaz miktarının %60’ına karşılık gelen doğalgaz miktarı ile sınırlandırıldığı tebliğ edilirken, şirketin kapasite kullanım oranının cezai şarta girmeyecek şekilde düşürmeye dönük planlama yapıldığı açıklandı.

TSPOR – Şirket ile QNBFB arasında forma kol sponsorluğunu kapsayan 3 yıllık 13,6 milyon TL bedelli yeni bir anlaşma yapılmıştır.

ULUUN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Rolweg’ın TMO’nun yapmış olduğu yemlik arpa İthalatı ihalesinde vermiş olduğu teklif ile 7,9 milyon dolar değerindeki ihaleyi kazandığı açıklandı.

VERUS – Enda Enerji’nin ortak sayısının 500’ü aşması nedeniyle  SPK’n kapsamında Enda’nın payları halka arz olunmuş sayılan şirket statüsüne geçtiğinin tespitine ilişkin Mart 2021de alınan kararın iptali talebiyle Ankara 7. İdare Mahkemesinde açılan davada yerel mahkeme tarafından iptal kararı verildiği, istinaf yolunun açık olduğu açıklandı.

ZOREN – Yunanistan’da, Hollanda’da kurulu şirketin %100 bağlı ortaklığı ZES N.V.’nin %100 doğrudan hissedar olduğu, ZES Solutions unvanlı şirketin kurulduğu açıklandı.

ARCLK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 400.000 adet pay 51,85 – 52,50 TL fiyat aralığından geri alındı.

GMTAS – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 108.679 adet pay 1,99 ortalama fiyattan geri alındı.

LOGO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 2.000 adet pay 39,40 – 40,06 TL fiyat aralığından geri alındı.

MPARK – Schroders PLC tarafından 33,48 TL fiyattan 10.024 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,82’ye geriledi.

NATEN – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 36.203 adet pay 44,50 TL fiyattan aralığından geri alındı.

SAYAS – İstanbul Portföy tarafından 592.160 adet alış ve 94.000 adet satış yapılırken, şirket sermayesindeki payı %4,44’e yükseldi.

SAHOL – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 795.000 adet pay 15,21 – 15,48 TL fiyat aralığından geri alındı.

ULKER – Brandes Investment Partners tarafından 17,34 TL fiyattan 246.633 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,02’ye yükseldi.

AVHOL – Şirket sermayesinin 30 milyon TL’den %24,17 oranında tahsisli olarak 7,2 milyon TL artışla 37,2 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamına yapılan başvurunun SPK tarafından onaylanması sonrasında,  INFO aracılığıyla toptan alış satış işlemleri kapsamında 26 Ocak’ta payların satılabilmesi için Borsa İstanbul’a başvuru yapıldığı açıklandı.

HLGYO – Şirket sermayesinin 1,0 milyar TL’den %50 oranında bedelli olarak 510 milyon TL bedelli olarak 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -