Gündem

Şirket haberleri

ACSEL & EMNIS – VBTS kapsamında şirket paylarına 10 Haziran’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.
ATATP – ATP GSYO tarafından Ata Express Elektronik İletişim Tanıtım’ın %1’lik payının TFI Tab Gıda’dan 7,1 milyon TL’ye satın alındığı açıklandı.
BRLSM – Şirket ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik’in Akzirve Topkapı 29 Projesi kapsamında toplamda 209,2 milyon TL’lik sözleşme imzaladığı açıklandı.
DARDL – Şirketin 2022 yılı beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.
2022 Beklentileri

Yıllık Satış Artışı

% 120 ( + – 10)

FAVÖK Marjı

% 15 ( + – 2)

DERHL – Sermaye artırımından elde edilen fonun 27,0 milyon TL’sinin Toprak Enerji’ye aktarıldığı, 0,58 milyon TL’sinin ise işletme sermayesi olarak kullanıldığı açıklandı.
GOLTS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 20 milyon TL’den 80 milyon TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.
GLRYH – Pardus GSYO’nın sermayesinin 141 milyon TL’den 196 milyon TL’ye yükseltilmesine ve halka arz edilmesine karar verildiği açıklandı.
GSRAY – SPK tarafından şirkete 343.392 TL idari para cezası verildiği açıklandı.
HLGYO – Şirket potföyünde yer alan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi Halk Ofis Kuleleri A Blok için, HALKB ile 5 adet bağlı ortaklığını kapsayacak şekilde, peşin ödenmek üzere, 2 yıl süreli ve aylık kira bedeli 35 milyon TL üzerinden kira sözleşmesi imzalanmasına karar verildiği açıklandı.
IMASM & MERCN & ELITE – VBTS kapsamında şirket paylarına 10 Haziran’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
IMASM – Şirketin 2 milyon dolar ve 1,52 milyon eurosunu TL’ye çevirerek Kur Korumalı Mevduat hesabı açtığı belirtildi.
INFO – 500 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.
KORDS – Kordsa Türkiye İzmit tesislerinde 9 milyon dolarlık HMLS Polyester iplik yatırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.
KLSYN – Adressistanbul’da 990 m 2 ‘lik mağaza açılacağı belirtildi.
KMPUR – Şirketin Poliüretan Sistem Evi Bina , Makine Teçhizat Yerli ve İthal yatırımları kapsamında 96,1 milyon TL’lik Yatırım Teşvik Belgesi aldığı açıklandı.
NTHOL – Selectum Blu Cruises tarafından işletilen Blue Sapphire isimli Cruise gemisi içinde yer alan casinoyu işletmek üzere  Bulgaristan’da Merit Armada EOOD isimli grup şirketinin kurulduğu açıklandı.
QUAGR – İkinci yeni üretim hattının devreye alındığı ve üretime başlandığı açıklanırken, mevcut yıllık kapasitesinin 26,0 milyon m²’ye yükseldiği belirtildi.
MIATK – Halka arzdan elde edilen fonun %30’unun AR-GE çalışmaları için veri merkezi oluşturulması ve mevcut sistem altyapısı kapasitesinin artırımı için kullanıldığı, %4,70’inin reorganizasyon, satış ve karlılık artışı odaklı süreçlerin artırılması amacıyla kullanıldığı, %10’unun kısa vadeli borç kapamalarında kullanıldığı, %22,4’ünün ise işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.
PINSU – Sermaye artırımından elde edilen fonun 37,7 milyon TL’sinin banka kredi borçlarının kapanmasında kullanıldığı açıklandı.
POLHO – Şirket bağlı ortaklıklarından Polisan Yapı İnşaat’a ait olan arsanın bulunduğu Ramazanoğlu 1. Bölge İmar uygulamasına ilişkin protokolün Pendik Belediyesi teklifi Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında kabul edildiği açıklandı.
SUNTK – Şirket paylarının halka arzında talepler bugün toplanacak.
THYAO –
Nisan ayında 2019 yılının aynı dönemine göre iç hat yolcu sayısı %29,1 azalışla 1,78 milyona, yolcu doluluk oranı 10,6 puan azalışla %79,0’a geriledi. Dış hat yolcu sayısı %5,9 azalışla 3,21 milyona, yolcu doluluk oranı 7,9 puan azalışla %74,0’e geriledi. Toplam yolcu sayısı ise %15,7 azalışla 4,99 milyona ve yolcu doluluk oranı da 8,4 puan azalışla %74,5’e geriledi.
Ocak – Nisan döneminde 2019 yılının aynı dönemine göre iç hat yolcu sayısı %30,2 azalışla 6,88 milyona ve yolcu doluluk oranı 4,1 puan azalışla %82,4’e geriledi. Dış hat yolcu sayısı %15,9 azalışla 10,77 milyona, yolcu doluluk oranı 9,8 puan azalışla %70,1’e geriledi. Toplam yolcu sayısı ise %22,1 azalışla 17,65 milyona ve yolcu doluluk oranı da 9,3 puan azalışla %71,4’e geriledi.
TSKB – Fitch tarafından bankanın Uzun Vadeli Yabancı Para Kredi Notunun, Uzun Vadeli Yerli Para Kredi Notunun ve not görünümlerinin teyit edildiği açıklandı.
ULUFA – 600 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.
YEOTK – Şirket ile ENJSA arasında Ocak’ta imzalanan Hibrit GES Saha Kurulum İşleri Sözleşmesine ek olarak, Bandırma Enerji Üssü ve Balıkesir Rüzgar Enerjisi Santrali’nde 2. etap arazi üstü GES tesis edilerek tüm elektrik, inşaat ve mekanik işleri dahil olmak üzere anahtar teslim olarak kurulması için 8,0 milyon dolarlık ek protokol imzalandığı açıklandı.
YKBNK – Banka sermayesinin %18’ine karşılık gelen 1.520.469.231 adet payın Nisan’da satın alınması sonrasında Banka’da dolaylı ve doğrudan pay sahipliği oranı %62,49’a ulaşan KCHOL’ün yönetim hakimiyetine sahip olması nedeniyle pay başına 2,2757 TL’den üzerinden zorunlu pay alım teklifinde bulunması amacıyla hazırlanan pay alım teklifi bilgi formunun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.
YYLGD – Şirket paylarının halka arzında talepler bugün toplanacak.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -