Sponsorlu Bağlantılar

Siyaset Bilimci Muhammed Yıldız İYİ Parti’de

Siyaset Bilimci Muhammed Yıldız İYİ Parti’de

 

Siyaset Bilimci Muhammed Yıldız İYİ Parti saflarına katıldı. Türkiye, 2023 yılının da gelmesiyle beraber seçim atmosferine yavaş yavaş girmeye başladı. Birçok parti için seçime yönelik yeni programlar ve planlamalar yapılırken kadrolarda da değişimler yaşanmaya devam ediyor. Bu değişimlerden bir tanesi de İYİ Parti içinde oldu. Genç ve dinamik kadrosuyla dikkat çeken İYİ Parti, saflarına Siyaset Bilimci Muhammed Yıldız’ı da dahil etti.

Muhammed Yıldız Twitter hesabı: https://mobile.twitter.com/yildiizmuhammed

 

Vatanıma hizmet etmek için hazırım 

 

Haberi resmi twitter hesabından duyuran Yıldız attığı tweette “ Değerli Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın rozetimi takmasıyla milletime ve vatanıma hizmet etmek için hazırım. Bizleri yalnız bırakmayan değerli büyüklerime saygılarımı sunarım. “ ifadelerini kullandı.

Yıldız rozetini taktıktan sonra Ankara’da bir dizi görüşme de gerçekleştirdi. İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener başta olmak üzere, Ahmet Eşref Fakıbaba, Koray Aydın, Mehmet Aslan gibi partideki üst düzey birçok vekil ve bürokratla görüşme yapan Yıldız güçlü bir şekilde göreve hazır olduğu mesajını verdi.

 

Muhammed Yıldız kimdir?

 

Muhammed Yıldız Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde doğdu. Nüfusun tamamını kendi akrabalarının oluşturduğu Oğuzların Bozok kolunun Kayı boyuna ait KARAKEÇİLİ aşiretine mensuptur.

Kurtuluş mücadelesi yıllarında Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine yerleşmiş olan Aşiret Dedesi Emin Ağa, liderliğinde Şanlıurfa’nın kurutuluş mücadelesi esnasında düşmanla çarpışarak yerleştiği ve mesken tuttuğu topraklarda 114 yıl yaşamış, çocuklarına ve torunlarına canlı bir tarih emsali teşkil etmiştir.

Yıldız ilköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Yıldız lisans eğitimi sırasında Corona Virüsün Ekonomiye Etkileri isimli lisans tezini hazırlamış ve ulusal öğrenci kongresinde başarıyla sunmuştur. Siyaset Bilimi alanında araştırmaları devam etmekte ve aktif siyaset hayatına İYİ Parti saflarında sürdürmektedir.

https://mobile.twitter.com/yildiizmuhammed/status/1613230377103155201?cxt=HHwWgoDTgeKerOMsAAAA

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -