Gündem

Teknik seviyeler

BRENT Brent Petrol dün 96.60$’a kadar yaşanan atak sonrasında gün içinde gelen satışlar ile geriledi ve %0.75 oranında değer kaybı ile 93.46$ seviyesinden kapandı. Kısa vadeli yükseliş trendi etkisini sürdürürke, bazı kısa vadeli göstergelerde de güç kazanımı görüyoruz. Ancak göstergelerdeki toparlanma şimdilik zayıf. 94.50 seviyesini kısa vadeli hareketler açısından ilk direnç olarak takip etmeye devam ediyoruz. Bu seviyenin üzerinde kapanış gerçekleşmemesi satış baskısını arttırabilir. 89.50 ve 85.80 seviyeleri ise kısa vadeli destekler olarak verebiliriz.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Dün 1891-1914 bandında hareket eden Ons/Altın’da yükseliş hareketinin hız kestiği görülürken, %0.18 oranında sınırlı değer kaybı ile 1900.56 seviyesinden gün tamamlandı. Son günlerde etkili olan yükseliş hareketi ile 1916$ direncine yaklaşan Ons/Altının teknik göstergelerde zayıflama görülüyor. Şimdilik net bir dönüş sinyali görmesekte kar satışlarının yaşanma olasılığın arttığını düşünüyoruz. 1916$ altında yaşanacak geri çekilmelerde 1977$ seviyesi ilk destek noktası olarak takip edilebilir.

GRAM ALTIN Gram/Altın’da dün günün genelinde pozitif seyir etkili olurken, %0.77 değer kazanımı ile 843.64TL’den kapanış gerçekleşti. Sabah saatlerinde satış baskısının etkili olurken, son günlerde yaşanan yükseliş sonrasında kar satışlarının görülme olasılıı artıyor. Gün içi grafiklerde göstergelerinde zayıflıyor olması geri çekilme potansiyelini artırıyor. Geri çekilmenin devamı halinde son yükseliş hareketinin trend desteği konumunda olan 830 TL seviyesine kadar gevşeme görebiliriz. Bu desteğin kırılması Gram/Altında baskısı artıracakttır.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’te yükseliş hareketi gücünü korurken, dün %0.78 oranında değer kazanımı ile 24.14$ seviyesinden kapanış gerçekleti. Gümüş’de Kısa vadeli tred gücünü koruypr. Teknik göstergelerde de pozitif görünüm sürüyor. 24.70-24.80$ bandı kısa vadeli hareket açısından ilk önemli dirençler olarak takip edilebilir. Bu direnç bandına yaklaşan hareketler sonrasında kar satışları görebiliriz. 23.40$ seviyesini ilk destek noktası olarak verebiliriz

EUR/USD Son günlerde dar bantta sıkışık bir seyir izleyen Euro/USD paritesi %0.08 gibi sınırlı değişim ile 1.1325 seviyesinden günü tamamladı 1.1280 seviyesi kısa vadeli hareketler açısından ilk önemli destek noktası olarak takip edilebilir. Bu desteğin kırılması geri çekilmeyi hızlandıracaktır. 1.1200 seviyesini ise alt destek seviyesi olarak verebiliriz. 1.1380 ise kısa vadeli ilk direnç seviyesi olarak takip edilebilir.

DXY DXY endeksinde son günlerde etkili olan sıkışmanın devam ettiğin görüyoruz. Orta vadeli trendin çizgisi çevresinde dar bantta sıkışık bir seyiz izleyen DXY endeksinde 94.60 seviyesi ilk destek noktası olarak takip edilebilir. Bu desteğin üzerinde kalındığı sürece yükseliş potansiyeli korunacaktır. 96.90 ile 97.60 seviyelerini ise kısa vadeli dirençler olarak verebiliriz.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu