Gündem

Ülke genelinde eş zamanlı “Motosiklet, Traktör ve Servis Uygulaması”

İçişleri Bakanlığı koordinesinde; Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı birimlerince çalıntı, aranan, ruhsatsız, sahte veya ikiz plakalı motosiklet, traktör ve servis araçlarına yönelik ülke genelinde eş zamanlı “Motosiklet, Traktör ve Servis Uygulaması” gerçekleştirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Uygulama, 9.501 ekip ve 27.564 personelin katılımıyla 7.304 noktada eş zamanlı yapıldı. Uygulama sonucunda;

toplam 175.468 araç, motosiklet, traktör ve servis aracı kontrol edildi. 92 çalıntı ve aranma kaydı bulunan araç ile motosiklet yakalandı. 1.358 araç, motosiklet, traktör ve servis aracı trafikten men edilirken 12.184 araç, motosiklet, traktör ve servis aracına idari para cezası uygulandı.

829 şahsa adli ve idari işlem yapıldı, 314 aranma kaydı bulunan şahıs yakalandı, 16 şahıs gözaltına alındı.

Ayrıca 2 adet tabanca, 1 adet kuru sıkı tabanca, 3 adet mermi/fişek, 1 gr eroin, 7,92 gr esrar, 1 adet diğer uyuşturucu madde, 9.200 adet makaron, 4 gr metamfetamin uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

Türk Polis Teşkilatı olarak ülke başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleyen şahıs ve şahıslar ile mücadelemizi ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarımızı tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.”

 

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -