Gündem

Zeybek: “AK Parti, kar altında saatlerce ekmek kuyruğu beklemektir”

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Zeybek konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı vatandaşlara zor anlar yaşattı. Lapa lapa yağan karın altında İstanbul Sultangazi’de vatandaşlar halk ekmek kuyruğunda saatlerce sıra bekledi. Vatandaşların ucuz ekmekten alabilmek için soğuk havada, kar altında ekmek büfesi önünde kuyruğa girmesine ilişkin CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek’ten açıklama geldi. CHP’li Zeybek şu ifadeleri kullandı:

“HALK, EKMEK KUYRUKLARINDA DA DONMAYA DEVAM EDİYOR”

“Tek adam iktidarında halkımız ekonomik krizi kış aylarında iliklerinde hissediyor. Peş peşe gelen zamlar ve fahiş fiyatlı gelen faturalar altında ezilen biçare vatandaşlarımız, elektrik faturalarının şoku ile donmuşken doğalgaz yakıp ısınacak cesareti dahi kendinde göremiyor. İnsanlarımız kat kat battaniyelerle, kazaklarla evlerinde çoluğuyla çocuğuyla ay sonunu nasıl getirecek onun derdini düşünüyor. Evinde donan halk, yoğun kar yağışı altında görüyoruz ki ekmek kuyruklarında da donmaya devam ediyor. Onlarca vatandaş ucuz ekmek alabilmek için saatlerce buz gibi havada sıra bekliyor. İşte, AKP nedir, tek adam iktidarı nedir diye sorarsanız; AKP, ucuz ekmeğe muhtaç olan halkın, kar altında saatlerce sıra beklemesidir yanıtını veririz.”

 
“AKP GİDECEK, ERDOĞAN YENİLECEK”

“Zamlarla, fahiş fiyatlı faturalarla vatandaşın kanını donduran bu iktidarın ömrü artık tükendi. Türkiye’nin kabustan uyanmasına çok az kaldı. AKP gidecek, Erdoğan yenilecek! Geliyor gelmekte olan.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu