Gündem

Kumpas savcılarını kaçıran isim belli oldu

Zekeriya Öz ve Celal Kara’yı eski bir kaymakamın kaçırdığı ihbar edildi.

Firari FETÖ’cü eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın kaçırılmasına yardım ettiği iddia edilen eski kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu ile ilgili iddianame hazırlandı.

TRT Haber’in aktardığı haberde iddianameye giren bir ihbara göre, savcıların üstelik makam aracı ile Ermenistan’a kaçmasına yardım eden kişinin Alibeyoğlu olduğu öğrenildi.

Nasıl kaçtıklarına dair dikkat çeken ihbar, eski kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu hakkında hazırlanan iddianamede yer aldı.

Firari savcıları Ermenistan’a kaçırdığı ihbar edildi

Şüpheli Y.K.Y, “17/25 Aralık darbe girişimi savcıları Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın Sarp Sınır Kapısı’ndan kaçmasından iki gün sonra Posof İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu’nun devletin makam aracı ile Türkgözü Sınır Kapısı’ndan girerek FETÖ’cü savcılarla buluştuğu ve bu savcıları makam aracı ile Ermenistan’a kaçırdığını halktan ve polis arkadaşlardan duydum.” ifadelerini yer verdi.

ESKİ KAYMAKAM ALİBEYOĞLU’NUN 15 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Son olarak Ardeşen Kaymakamlığı yapan Ufuk Özen Alibeyoğlu 25 Ocak 2021’de açığa alındı, 10 Haziran 2022’de tutuklandı.

Hazırlanan iddianamede, ‘Silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 15 yıla kadar hapsi istendi. İddianamede, eski kaymakam Alibeyoğlu’nun ankesörlü hatlardan arandığı, operasyonel hat ile örgütün gizli sorumluları ile iletişime geçtiği ve FETÖ mensupları ile arasında para transferinin olduğu belirtildi.

Firari FETÖ’cüler Zekeriya Öz ve Celal Kara ise halen bulunamadığı, ancak haklarında Almanya’da görüldüklerine dair çok sayıda ihbar olduğu gelen bilgiler arasında.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -