Gündem

Piyasadan haberler

Lokman Hekim Engürüsağ, Adatıp Sağlık Hizmetleri’nin hisselerinin tümünün satın alınmasına ilişkin bağlayıcı olmayan bir ön sözleşme imzaladı. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:”Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 29.10.2021 tarihinde yatırımcıların meşru çıkarlarının zarar görmemesi amacıyla aldığı içsel bilginin ertelenmesine ilişkin kararında, İstanbul ili Pendik İlçesinde bulunan Adatıp Kurtköy Hastanesi’nin sahibi olan Adatıp Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi ile hisse senetlerinin devrine yönelik bir gizlilik sözleşmesi imzalanmıştır.01.02.2022 tarihi itibariyle Şirket nezinde gerekli görüşmeler yapılmış olup, Hisselerin tümünün satın alınmasına ilişkin bağlayıcı olmayan bir ön sözleşme imzalanmıştır. Kapanış (hisselerin nihai devri), işletmenin halen faaliyette bulunduğu gayrimenkulun kiralanması, sözleşme şartlarında tam bir mutabakat ve ilgili kurum ve kuruluşların izin vermesi şartlarına bağlıdır.Adatıp Kurtköy Hastanesi fiziken 200 yatak kapasitesine sahip, fiilen 115 yatak ruhsatı bulunan, 25.000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren bir sağlık hizmet sunucusudur.Adatıp Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin tüm aktif ve pasifiyle birlikte alımına yönelik durum tespit çalışmalarının tamamlanması ve gerekli izinlerin alınmasına müteakip kapanış yapılacak olup, kapanışa ilişkin işletme şartları ve kiracılık sıfatına ilişkin koşullarla ilgili ayrıca kapsamlı bir açıklama yapılacaktır.Şirketimizin bugün itibariyle sahip olduğu fiziki yatak kapasitesini %27 oranında artıracak olan yatırım, sağlık turizmi alanında büyüme stratejimizin bir parçası olarak planlanmaktadır.”

İzmir Fırça’nın Ar-Ge ve Tasarım Merkezi başvurusu reddedildi. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:”Şirketimiz Tarafından 05.10.2021 Tarihinde Yapılan Özel Durum Açıklamasında Belirtildiği Üzere 5746 Sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun Kapsamında Teşvik ve Muafiyetlerden Yararlanmak Üzere T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na AR-GE ve TASARIM Merkezi Başvurusunda Bulunulduğu Bildirilmişti. Tarafımıza Yapılan Bildirim İle Söz Konusu Başvurumuzun Tasarım Merkezi Değerlendirme ve Denetim Komisyonu Tarafından Reddedildiği İletilmiştir. “

Orma Orman Mahsulleri, tutkal üretim tesisi kapasitesinin artırılması için 5,6 milyon dolar tahmini maliyetli yatırım süreci başlattı. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:”Fabrikamızda mevcuttaki tutkal üretim tesisi kapasitesinin artırılması ve ayrıca verimliliği artırıp maliyeti azaltmak üzere 53.000 ton/yıl kapasiteli Formaldehit (%37) Üretim Tesisi yatırımına başlanması için süreç başlatılmış olup, bu yatırımın 5.600.000 usd tahmini maliyet ile yaklaşık 1 yıl içinde tamamlanması hedeflenmektedir. Söz konusu projeye ilişkin ÇED süreci başlamıştır.”

Birko Birleşik Koyunlulular, halı dokum tezgahlarının revizesi ve doğal gaz ünitelerinin kömüre dönüştürülmesi nedeniyle üretime yaklaşık bir ay ara verecek.

Ulusoy Un, azami tutarı 50 Milyon TL olacak hisse geri alım programı başlatma kararı aldı

Akbank 2021 yılı 12 aylık konsolide net dönem karı 12.127.191.000 TL (Önceki 6.259.625.000 TL ) Akbank, 2022 yılında TL kredilerinde yaklaşık yüzde 30 büyüme bekliyor. Akbank’tan KAP’a yapılan açıklamaya göre, yabancı para kredi büyümesinin dolar bazında yatay bir seyir izleyeceği tahmin ediliyor. Akbank’ın 2022 yılı beklentiileri şu şekilde

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -